poniedziałek, 20 czerwca 2016

Rak*


Już jutro Słońce wejdzie w znak Raka.
Po uważnym przyjrzeniu się bliższemu i dalszemu środowisku i jego ocenie /znak Bliźniąt/, Rak z zapałem zaczyna organizować struktury społecznego funkcjonowania.
Tworzymy wspólnotę - to nadrzędne hasło Raka.
Rak tworzy więc państwa, rodziny, kościoły i sekty, partie, stowarzyszenia, kluby wzajemnej adoracji, grupy wsparcia, koła hodowców, spółdzielnie mieszkaniowe, komuny itp. Kluczem dla tych wszystkich struktur jest wyznawanie podobnych wartości przez grupę społeczną /oczywiście w określonej dziedzinie działania/.
Mocna pozycja znaku Raka daje niejednokrotnie talenty przywódcze albo przynajmniej talent do organizowania innych.
Rak dobrze czuje się w jakiejś określonej grupie/strukturze, bo w grupie drzemie jego siła.
Rak samotny to Rak nieszczęśliwy, więc całe życie gotów jest szukać swojego gniazda, swojego ogniska, swojej wspólnoty.
Bardzo istotną kwestią jest dla niego posiadanie rodziny, wybudowanie domu /choćby malutkiego/. Bardzo często zodiakalny Rak jest przywiązany do tradycji rodzinnych, wzorców i zachowań wyniesionych z domu rodzinnego - to nie wpływa na niego korzystnie bo Rak, swój świat społecznych struktur, powinien budować na nowo, ze świeżym spojrzeniem.
Znak Raka należy do trygonu wody /Skorpion-Ryby-Rak/ i dlatego jest w nim spora doza tendencji wolnościowych. Niczym strumień wody drąży skały i niepostrzeżenie rzeźbi koryto nowej rzeki. Tą rzeką popłyną energie nowo zbudowanej społeczności. Jednak ta "racza" wolność bardzo szybko stanie się kratami, które oddzielą go od reszty społeczności.
Znak Raka wpisuje się w kardynalny krzyż /Koziorożec-Baran-Rak-Waga/. Kwadratura Baran-Rak wskazuje, że znak Raka kończy etap indywidualności i egocentryzmu, zamyka go. Od tego momentu liczy się wspólnota.
Kwadratura Waga-Rak wskazuje, że mamy do czynienia z ograniczoną ramami wspólnotą, która jest wyodrębniona z pozostałej części społeczeństwa. Ta cecha Raka prowadzi do nacjonalizmu, wykluczania tzw. innych, powstawania rodzin mafijnych, wyodrębniania królewskich rodów, wojen i konfliktów narodowościowych i religijnych czy wreszcie do walki o przysłowiową "miedzę".
Znak Raka to także struktura państwowa, granice państwowe, to dowody osobiste, paszporty, wizy itp. To także patriotyzm.
Rak to DNA, pokrewieństwo, to także słowa: "jaki on podobny do dziadka" itp.
Opozycja Rak-Koziorożec pokazuje skrajne tendencje do porozumiewania się. Koziorożec porozumiewa się z Wszechświatem, Rak porozumiewa się z określoną wspólnotą. Jeśli te dwa znaki zsynchronizują się to objawi się "pośrednik", który ludzkimi słowami przekaże intencje Wszechświata /np. Nostradamus/.

Kluczowymi planetami dla znaku Raka jest Neptun i Księżyc.
Neptun określa w jaki sposób porozumiewamy się w społeczeństwie - jesteśmy przecież przedstawicielami jakiejś wspólnoty i dokonujemy swoistej autoprezentacji.  Nieharmonijny Neptun może wnieść w nasze życie dużo kłamstwa, manipulacji, udawania, pozoranctwa, gadulstwa. W nieharmonijnym /także w koniunkcji/ układzie z Księżycem pokaże oszustwo i cwaniactwo.
Neptun bardzo często określa nasze wyobrażenia o ojcu. Wskazuje jakie są nasze wyobrażenia o rodzinie i co ona wnosi w nasze życie.
Neptun w :
- Pannie ....... rodzina ma być pomocna; mówimy o naszym codziennym życiu i o naszych dolegliwościach /w nieharmonijnych układach daje hipochondrię/
- Wadze ...... rodzinę utożsamiamy z partnerem; mówimy o partnerstwie i naszej pozycji w społeczeństwie /w nieharmonijnych układach może przynieść partnera kłamczucha lub to my oszukujemy partnera/
- Skorpionie ...... jesteśmy zintegrowani z rodziną poprzez więzy krwi, budowanie wspólnoty i ....stan posiadania; rozmawiamy o naszym kapitale - tym materialnym ale także tym duchowym /nieharmonijne aspekty mogą wnieść kłopoty ze spadkami/
- Strzelcu ..... rodzina oparta na określonym systemie wartości, możemy mieć rodzinę zagranicą; rozmawiamy o naszym systemie wartości /nieharmonijne układy przynoszą kłopoty prawne z rodziną/
- Koziorożcu ...... rodzina z autorytetem; lubimy mówić o naszych osiągnięciach /w nieharmonijnych układach rodzina przeszkadza nam w karierze lub w osiągnięciu celu/
- Wodniku ....... mogą pojawić się utopijne wyobrażenia o rodzinie-pragniemy ideału; rozmawiamy o idealnym współistnieniu /w nieharmonijnych układach możemy stać się ofiarą sekty lub komuny/
- Rybach ..... nie potrzebujemy rodziny, chcemy być wolni; dużo rozmów o wolności i niezależności /w nieharmonijnych układach .... sierota lub ktoś bardzo daleko od rodziny, rodzina może się znaleźć w miejscu odosobnienia/
Rodzina


!!! Jutro mecz Polska - Ukraina
Jestem ciekawa czy prognoza polityczna przełoży się na rozgrywki sportowe.
Prognozowałam, że z terenów Ukrainy może nadciągnąć coś niebezpiecznego, niepokojącego, co nam poważnie utrudni życie.
Jeśli prognoza przełoży się na sport to najbardziej prawdopodobnym jest wyeliminowanie z dalszych rozgrywek jakiegoś istotnego, polskiego gracza, poprzez doprowadzenie do kontuzji lub sprowokowanie do nagannej gry.
0 komentarze:

Prześlij komentarz