czwartek, 23 czerwca 2016

Rak**


Rak pozornie wydaje się leniwy, ociężały i nieco flegmatyczny. Agresywne działania nie są w jego stylu.
W przypadku zagrożenia staje się bezradny i chowa się w swoją skorupę smutku i zagubienia. Staje się ckliwy i płaczliwy - jest taki biedny i bezradny.
Takie zachowanie potrafi skutecznie zmylić przeciwnika lub oponenta. Nie należy zapominać, że Rak to znak kardynalny, który zwykł osiągać zamierzony cel ...... tyle, że sposoby są nietypowe.
Rak nie stanie na polu bitwy w pełnym rynsztunku i nie zakrzyknie do boju, nie uderzy pięścią w stół i zerwie umowy, nie wyzwie na pojedynek w samo południe. Rak to działanie partyzanckie.
On będzie próbował wzbudzić litość, współczucie i zainteresowanie. Odniesie się do więzów krwi lub porozumienia dusz. Zaserwuje jakieś ckliwe opowieści ..... oj, Rak to niekiedy niezły bajarz. Rak bardzo często nie mówi pewnych rzeczy wprost - niekiedy należy doszukiwać się sensu jego wypowiedzi pomiędzy słowami. Nawet działania są bardzo często niejasne i dwuznaczne.
Niby rusza do przodu ale za chwilę się cofnie ..... trochę w prawo, trochę w lewo ...... jak to rak.
I ...... krok po kroku będzie skutecznie "rozmiękczał" materię, którą chce opanować. Będzie badał grunt i szukał najlepszych dla siebie warunków.
Rak lubi zabezpieczać się przed porażką, niebezpieczeństwem lub problemami. Tworzy więc sobie tak jak prawdziwy rzeczny rak, norki, kryjówki i zabezpiecza możliwości odwrotu.

Nie dziwmy się więc, że po spotkaniu z Rakiem zostaniemy członkiem jakiejś partii, klubu lub sekty lub zupełnie znienacka staniemy się dla człowieka Raka prawie rodziną.
Nie dziwmy się, że nasze twarde postanowienia i zasady gdzieś się rozwiały  - to Rak opanował nasz egocentryzm. Już nie jesteśmy "sam ze sobą na sam" ..... jesteśmy w "raczej" rodzinie.
Jeśli zodiakalny Rak jest w układach harmonijnych to mamy obraz dobrego "ojca rodziny" /bardzo często Rak jest czuły i troskliwy dla swoich dzieci/, godnego reprezentanta swojego rodu lub grupy, której jest twórcą.
Oczywiście bardzo wiele zależy od planet, które znajdują się w tym znaku oraz od położenia znaku Raka w domu horoskopowym.
Znak Raka w domu horoskopowym:
- 1-szym ...... często występuje podobieństwo fizyczne do ojca. Może być stawiany jako wzór w rodzinie /następca rodu/
- 2-gim ...... rodzinę tworzą ludzie i miejsca, z którymi jesteśmy związani pracując i zarabiając
- 3-cim ...... rodzina jest tam gdzie nasi znajomi, koledzy, bracia i siostry. Prawdziwą rodzinę zastępują ludzie, z którymi dzielimy podobny system wartości.
- 4-tym ....... naturalna pozycja znaku Raka. Rodzina to dom rodzinny.
- 5-tym ...... rodzina jest tam gdzie zaznajemy radości, gdzie możemy się realizować. Tam gdzie są dzieci tam jest rodzina.
- 6-tym ...... rodzina może pomagać lub będziemy pracować z rodziną. Rodzinę mogą zastępować ludzie, z którymi pracujemy, którzy nam pomagają. Dopełnieniem rodziny będą domowe zwierzątka. Niebezpieczeństwo chorób genetycznych /raczej w linii ojca/.
- 7-mym ...... rodzinę będzie nam tworzył nasz partner. Ważna dla człowieka będzie rodzina partnera. Możemy być postrzegani jako osoby bardzo rodzinne.
- 8 -mym ...... rodzina to nasz kapitał i może nam przynieść duże zyski /materialne i niematerialne/. Może człowieka wziąć w opiekę ktoś, kto stanie się sponsorem finansowym.
- 9-tym ...... rodzina jest tam, gdzie spotkamy ludzi o podobnych do naszych, wyobrażeniach filozoficzno-religijnych. Człowiek może pochodzić z rodziny tzw. mieszanej /kultura, kraj/.
- 10-tym ...... odwrócenie tradycyjnych ról w rodzinie /matka może być dominująca lub samotnie wychowywać dziecko/. Człowiek może poszukiwać autorytetu, który zastąpi mu ojca.
- 11-tym ...... rodzina jest tam gdzie nasi przyjaciele. Wspólne marzenia i cele stają się bazą do tworzenia rodziny. Być może z rodziną jesteśmy w przyjacielskich układach
- 12-tym ......możemy nie znać rodziny lub się do niej nie przyznawać. Rodzina może być gdzieś daleko.
Rodzina nieobecna w życiu człowieka.

0 komentarze:

Prześlij komentarz