środa, 2 sierpnia 2017

Włócznia przeznaczenia, cz. 2


Jak dział ta konstrukcja astrologiczna ?
- ledwie człowiek otworzy oczęta i spojrzy na świat już wie, że ma coś ciekawego do zrobienia
- człowiek często czuje się wybrańcem losu, któremu zostały powierzone tajemnice wszechświata
- człowiek czuje się kimś wyjątkowym
- realizacja planów przebiega często gładko i sprawnie
- człowiek czuje, że jest wspierany przez niewidzialne siły
- człowiek dosyć szybko zyskuje poklask i rzesze zwolenników
- bardzo często występuje odczucie przekory ... "ja wam pokażę", "wy jeszcze zobaczycie" itp.

Przykłady:
Pablo Picasso ..... Księżyc /Strzelec/ w kwinkunksie do Saturna /Byk/ i Marsa /Rak/, punkt przyłożenia w 13 stp. Bliźniąt. Kiedy dyrekcyjny Pluton a chwilę później dyrekcyjny Jowisz a następnie dyrekcyjny Neptun przesuwają się przez "punkt przyłożenia" Picasso zyskuje wysoko postawionych sponsorów, następnie zaprzęga swój talent i osobowość aby w finale stworzyć nowy kierunek malarski i stać się jego symbolem. Księżyc na szpicy włóczni wskazuje popularność i nową ścieżkę dla rzeszy artystów.
Charakter i osobowość artysty nie należy z pewnością do łatwych jednak jego dorobek zapisany zostanie złotymi zgłoskami.
Fryderyk Nietzsche ..... Mars /Panna/ w kwinkunksie do Plutona /Baran/ i Neptuna /Wodnik/, punkt przyłożenia w 27/28 stp. Ryb z posadowionym tam Jowiszem.
Filozof dzięki swoim własnym wysiłkom /Jowisz/ w poszukiwaniu wolności zyskuje sławę. Mars na szpicy włóczni wskazuje filozofię opartą na koncepcji wolnej woli.
Warto przypomnieć sobie tezy tej szkoły filozoficznej. W dzisiejszym świecie jest wyjątkowo świeża i aktualna. Chwała filozofom, że ich myśli są ponadczasowe.
Albert Einstein ..... w tym przypadku potrzeba było kilku lat aby układ kwinkunksa uściślił się i zaistniał obraz: Uran /Panna/ w kwinkunksie do Słońca /Baran/ i Marsa /Wodnik/, punkt przyłożenia w 2 stp. Ryb z posadowionym tam Jowiszem. Naukowiec dzięki własnym wysiłkom /Jowisz/ i "wolnemu" umysłowi tworzy nowatorską koncepcję zasad rządzących materią /na szpicy Uran w 2 stp. Panny/.
Robert Oppenheimer ...... Uran /Strzelec/w kwinkunksie do Merkurego /Byk/ i Księżyca /Rak/, punkt przyłożenia  w 30 stp. Bliźniąt z posadowionym w pobliżu Ascendentem. Przypominam, że Mars w horoskopie USA położony jest także blisko tego punktu więc trudno się dziwić, że fizyk został dyrektorem naukowym projektu "Manhattan" i nazywany jest "ojcem bomby atomowej". Podobnie jak w przypadku Einsteina, ostrze układu "idzie" przez Urana jednak jest to Uran w Strzelcu czyli "zasady, które zostają narzucone i wymuszają zmianę". Polityka wplotła się w życie naukowych idei a tym samym opinia o fizyku nie jest już zbyt przychylna.

Energia "włóczni przeznaczenia" jest potężna i osoby realizujące tego rodzaju życiowy plan postrzegani są jako dziwacy, ekscentrycy a często jako wariaci. Zajęci są swoimi ideami, poszukujący nieodgadnionego ..... po prostu zafiksowani na "coś". Jeśli los obdarzy ich talentami to mają okazję realizować swoje "fiksacje" w pracowniach, laboratoriach, bibliotekach itp. jednocześnie służąc ludzkości. Jeśli jednak talentów brak a w rysie osobowości naznaczone są dodatkowo tendencje psychopatyczne to występują poważne problemy ...... energia nie może znaleźć upustu i mamy do czynienia z popularnymi wariatami, psychopatami, przestępcami, mordercami /często na skalę masową/ lub ....... szalonymi politykami.
Idea fix opanowuje ich umysły totalnie. Moralność, dobro, lojalność, przyjaźń, miłość, rodzina, itp. stają się nieistotne. Gotowi są poświęcić miliony istnień ludzkich, dobro narodu a nawet planetę Ziemia żeby tylko zrealizować plan swojego chorego umysłu.
Przykłady:
Anders Breivik ....... układ kwinkunksa rozbudował się w około 11/12 roku życia. Ostrze układu opiera się na natalnym Jowiszu w 2 stp. Lwa ..... chore ego zamanifestowało się tam gdzie jest radość, wspólnota itp. Punkt przyłożenia występuje w 2 stp. Wodnika i należy pamiętać, że w 2020 r. wystąpi w tym miejscu tzw. wielka koniunkcja Jowisz-Saturn ...... chory umysł może wygenerować z siebie jakieś "nowe Mein Kampf" lub może zdalnie sterować innymi zaburzonymi umysłami.
Adolf Hitler ..... układ ścisłego kwinkunksa rozbudowuje się około 9 lat i wtedy powstają obsesje i pojawia się idea fix . Ostrze układu opiera się o Księżyc i Jowisza w 14 stp. Koziorożca. Chore ego i pragnienie sławy i władzy stają się życiowym celem. Punkt przyłożenia występuje w 14 stp. Raka i właśnie tam w latach 1928-32 tranzytuje Pluton. Układ "włóczni przeznaczenia" zostaje z całą mocą aktywowany.
Wśród ludzi "władzy" i wśród osobników psychopatycznych jest to bardzo popularny układ astrologiczny i można te przykłady mnożyć w nieskończoność.

Zdarza się także, że człowiek, w horoskopie którego znajduje się układ "włóczni", jest wykorzystywany przez innych i realizuje życiowe scenariusze na cudzy użytek.
Jeśli taka osoba jest przysłowiowym "Kowalskim" to ewentualne zniszczenia jakich dokona mają stosunkowo niewielki zasięg.
Jeśli osoba taka sprawuje władzę lub dąży do władzy staje się niebezpieczna dla kraju i jego obywateli, dla grup społecznych, dla świata.
Osoba prezentuje swoją twarz jednak nigdy nie wiadomo kogo reprezentuje i czyje interesy realizuje poprzez swoją działalność. Polecenia mogą być wykonywane zupełnie świadomie ale także nieświadomie bo osoba targana jest dziwnymi stanami emocjonalnymi i wypaczonym stanem świadomości. Ręka osoby manipulującej będzie oczywiście oddziaływała z pozycji "punktu przyłożenia". To taka ręka dokona "rzutu karłem" jednocześnie pozostając w ukryciu.
Tranzyty ciężkich planet przez tzw. punkt przyłożenia pokazują jak świat zewnętrzny wpływa na osobę i w jaki sposób można ją zmienić w bezwolną marionetkę.0 komentarze:

Prześlij komentarz