czwartek, 3 sierpnia 2017

Włócznia przeznaczenia, cz. 3


Wyrokowanie na podstawie układu "włóczni przeznaczenia" jest dosyć trudne a przede wszystkim jest procesem pracochłonnym.
Obraz, który widzimy w horoskopie natalnym często nie wskazuje, w jakim kierunku potoczą się losy właściciela horoskopu. Dopiero kiedy prześledzimy dotychczasową drogę życia, obejrzymy różne reakcje emocjonalne, zachowania społeczne, działalność zawodową, dokonania możemy wnioskować .... jak się sprawy mają.
Pamiętajmy, że nawet najpaskudniejszy lub najpiękniejszy układ planetarny zrealizuje się, jeśli będzie ku temu okazja. A więc muszą być inne układy, które będą wspierały ten kluczowy np. włócznię przeznaczenia.
Jeśli układ "włóczni" występuje w horoskopie polityka to nie znaczy, że będzie on drugim Hitlerem czy marszałkiem Kutuzowem. Być może układ ten zrealizuje się zupełnie na innym polu i zupełnie przeciętny minister w wolnym czasie będzie hodował róże a następnie zostanie zapisany w encyklopedii jako twórca niezwykłej odmiany tej pięknej rośliny.

Jak działa konstrukcja "włóczni przeznaczenia" i jak przebiega proces oceny astrologicznej spróbuję przedstawić na przykładzie.
Nie muszę szukać daleko. Rozwinę temat, który już wcześniej omawiałam.

Jak działa "włócznia przeznaczenia" w horoskopie Jarosława Kaczyńskiego ?
Konstrukcja
Aspekty są wyjątkowo ścisłe. Już w pierwszym roku życia osiągają optimum i można powiedzieć, że .... dzieckiem w kolebce będąc, chciał łeb urwać Hydrze.

Czub "włóczni" to 2 stp. Wodnika z położnym tam Jowiszem. Wskazuje to na wysoki egocentryzm, chęć zaprezentowania swojej osoby /nie pracy, nie dokonań .... siebie i tylko siebie/.
Symboliczne znaczenie tego punktu : "Nieoczekiwana burza z piorunami" ..... utrata kontroli, chwiejność emocjonalna, nagłe wyzwolenie emocji, tłumienie i wybuchnięcie, karta "Wieża" w Tarocie, grzmot i błyskawica, uwolnienie czegoś.

Pierwsze "skrzydło grotu" to 2 stp. Raka z położonym tam Uranem. Wskazuje to, że prawdopodobnie w domu rodzinnym były problemy /plotki, donosy, złe opinie itp./. Uran dodatkowo jest w półkwadtaturze z Plutonem w Lwie /15-17 stp. .... przesunięcie wynika z dyrekcji w pierwszych dwóch latach życia/ i wskazuje to, że kłopoty i dziwna atmosfera w domu bardzo negatywnie wpływała na zdrowie i funkcjonowanie dziecka.
Symboliczne znaczenie 2 stp. Raka : "Człowiek na magicznym dywanie spogląda na rozległe plenery w dole" ....eskapizm, niechęć aby dostrzec nieprzyjemną prawdę, zatracanie kontaktu z rzeczywistością, nierozumienie istoty sprawy, brak poczucia odpowiedzialności za cokolwiek, postawa typu "Piotruś Pan".
Symboliczne znaczenie 15, 16 i 17 stp. Lwa :
- pokazy egocentrycznych osiągnięć, przechwalanie się, problemy z sąsiadami i innymi ludźmi, powierzchowne demonstrowanie relacji
- zasklepianie się w lęku, psychoza maniakalno-depresyjna, popadanie w skrajności, wywoływanie kłótni
- tyranizowanie, rozszerzanie się siebie poprzez łączenie z innymi, chowanie się w cieniu ze względu na przekonanie, że nie jest się "dość dobrym"

Drugie "skrzydło grotu" to 2 stp. Panny z położonym tam Saturnem. Saturn znajduje się prawdopodobnie pomiędzy 3-cim i 4-tym domem astrologicznym i wskazuje system zachowań i obowiązków, które stały się wizerunkiem rodziny.
Symboliczne znaczenie : "Duży, biały krzyż, górujący nad okolicą, stoi samotnie na szczycie wysokiego wzgórza" .... samotność, dogmatyzm, kozioł ofiarny, nakazy religijne, symbole, które pobudzają poczucie winy i cierpienie, lekceważenie prawa jednostki, wywyższanie się, tyranizowanie.
Dodatkowo Saturn jest bardzo mocno uszkodzony przez Neptuna w znaku Wagi /półkwadratura/ oraz sam uszkadza przez kwadraturę Marsa i Merkurego w znaku Bliźniąt /aspekt wyraźnie odczuwalny w pierwszych 6 latach życia/. Aspekt wiązany jest poprzez Neptuna z osobą ojca, natomiast Mars i Merkury symbolizują pragnienie zdobycia pozycji i wpływanie na środowisko otaczające człowieka.

Punkt przyłożenia nie jest wyraźnie zaznaczony w horoskopie jednak zapewniam jego rola jest wyjątkowo ważna. Położony jest opozycyjnie do Jowisza czyli w 2 stp. Lwa.
Symboliczne znaczenie : "Epidemia świnki" ...... histeryczne uczucia, sprawy wymykające się spod kontroli, choroby zakaźne, lekarstwa, rozprzestrzenianie się chorób, epidemia, hipochondria, rozsiewanie plotek, lęk i niepokój.

Myślę, że przeciętny obserwator życia politycznego zauważy, że konstrukcja "włóczni przeznaczenia" dała o sobie znać w życiu tego człowieka ..... objawiła się także w jego działalności społecznej i politycznej czyli dotyka spraw państwowych.
Jeśli więc horoskop przekłada się na sprawy państwowe /dotyka każdego z nas/ można a wręcz należy prowadzić dalsze rozważania ...... no chyba, że nocą, kolbami w drzwi załomocą.

Aby obejrzeć horoskop warto skorzystać ze strony Astrotheme - wydaje mi się, że właściwie ustawiono położenie Asc. Jest tam wprawdzie jedynie horoskop Lecha Kaczyńskiego jednak różnice w przypadku brata będą niewielkie - Asc prawdopodobnie znajdzie się w pierwszych stopniach Bliźniąt /1-3 stp/.  Horoskop
Rekomenduję także stosowanie równych domów astrologicznych, liczonych od Ascendentu - obraz robi się bardziej przejrzysty i symbolika jest wyraźniejsza.

cdn

0 komentarze:

Prześlij komentarz