wtorek, 1 sierpnia 2017

Włócznia przeznaczenia, cz.1


W odpowiedzi na zapytania i sugestie, omówię /najszerzej jak potrafię/ konstrukcję astrologiczną, którą roboczo nazwałam "włócznią przeznaczenia".
W podręcznikach astrologii ta sama konstrukcja nazywana jest na ogół "bożym palcem" i raczej darmo szukać rozwiniętych analiz tego układu. Często mówi się o nim, że jest nieistotny lub, że o jego wadze decyduje idealnie ścisły aspekt.
Sama przez długi czas nie interesowałam się tą konstrukcją astrologiczną. Dopiero astrologiczny obraz "katastrofy smoleńskiej" zmusił mnie do pochylenia się nad tym niezwykle ciekawym zjawiskiem.
Przypominam, że w czasie katastrofy w Smoleńsku mieliśmy do czynienia z wyjątkowym nagromadzeniem takich właśnie układów ale o tym pisałam w kwietniu 2015 r. w postach o katastrofie smoleńskiej.

Przypomnienie konstrukcji układu
Przykład : Mamy Jowisza w 1 stp. Barana, który jest w kwinkunksie /150 stp./ do Saturna w 1stp. Skorpiona. Ten sam Jowisz jest także w kwinkunksie do Plutona w 1 stp. Panny. Pomiędzy Saturnem a Plutonem występuje sekstyl /60 stp./.
To właśnie jest opisywany "palec boży".
Jednak najważniejszym punktem tego układu jest punkt opozycyjny "X" do Jowisza czyli 1 stp. Wagi. Bardzo często ten punkt nie jest wyraźnie zaznaczony w horoskopie i umyka nam.
W ten sposób tworzy się konstrukcja : Jowisz /1 stp. Barana/ to ostrze, czub ..... Saturn /1 stp. Skorpiona/ i Pluton /1 stp. Panny/ to skrzydła ..... "X" /1 stp. Wagi/ to napęd, który nazwałam "punktem przyłożenia".

Po kilku latach analiz mogę stwierdzić, że taka konstrukcja astrologiczna ma bardzo istotny wpływ na życie człowieka, w którego horoskopie znajduje się oraz na życie ludzi, którzy go otaczają a także niejednokrotnie na życie społeczne i polityczne.
Układ posiada bardzo dużą dynamikę działania i ostatecznie potrafi uśmiercić wszystko co jeszcze dyszy. Dlatego też nazwałam tę konstrukcję "włócznią przeznaczenia"
* Włócznia Przeznaczenia według tradycji chrześcijańskiej to włócznia, którą rzymski legionista, przebił ciało Chrystusa przed jego zdjęciem z krzyża. Przypisywanie jej cudownej mocy uzdrawiania jest z mojego punktu widzenia wielką pomyłką bo obecność na grocie krwi Mesjasza przynosi raczej poddanie się, kapitulację i śmierć na ziemskim padole. Duchowe porywy, mesjanizm i wzniosłe idee można oczywiście przedyskutować ale raczej ...... w innym świecie i dotyczyć to będzie szczególnie zainteresowanych.

Widzimy więc, że tzw. palec boży jest jedynie narzędziem a najistotniejszy w całej konstrukcji jest punkt przyłożenia czyli "niewidzialna dłoń", która wykonuje uderzenie.
Kiedy aktywuje się "punkt przyłożenia" :
- w horoskopie obecna jest planeta w tym miejscu /stałe oddziaływanie/
- w zaznaczonym miejscu pojawia się planeta w wyniku tzw. dyrekcji /symboliczna progresja/
- w zaznaczonym miejscu pojawia się tranzytująca planeta
- w zaznaczonym miejscu pojawia się planeta z horoskopu innej osoby /natalna lub dyrekcyjna/
Cały układ "włóczni przeznaczenia" aktywizuje się także wtedy gdy któryś z jej punktów poddany jest powyższym naciskom.

"Włócznia przeznaczenia" może składać się z dowolnych planet jednak siła działania będzie zależna od ich natury, posadowienia w znaku zodiaku, posadowienia w stopniu zodiakalnym oraz od relacji z innymi planetami. Istotne jest także znaczenie planet w horoskopie.
Zdecydowanie stwierdzam, że nie jest konieczna ścisłość aspektów w omawianym układzie ponieważ czas a więc dynamika horoskopu, prędzej bądź później, aktywizuje go.


0 komentarze:

Prześlij komentarz