wtorek, 17 grudnia 2013

Arogancja władzy

14.12.2013 r. odbyło się "coś", co przypominało Plenum KC PZPR / w czasach PRL-u /. To "coś", to były wybory do Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej. Spektakl godzien uwagi. Duże ilość głupoty, wazeliniarstwa, poddaństwa, arogancji i pogardy bulgotały jak zupa w kotle.
Jednak muszę przyznać, że było to pożyteczne doświadczenie z punktu widzenia astrologa.
Mogłam zaobserwować bardzo dokładnie przypadek, który jakiś czas temu nazwałam :"arogancją władzy". W opisywanym przypadku, w roli głównej wystąpił nasz wielce umiłowany pan premier Donald Tusk.
Jak objawia się przypadek "arogancji władzy" ?
Horoskop często pokazuje na jaki poziom /szczebel/ może wspiąć się człowiek w swoich osiągnięciach życiowych. Często jednak występuje chęć wejścia  na wyższy szczebel i wtedy należy liczyć się z poważnymi konsekwencjami takich wygórowanych ambicji. Człowiek staje się bezwzględny, arogancki, instrumentalnie traktuje innych ludzi. Im więcej władzy posiada taki człowiek, tym bardziej jest przez nią zaślepiany. Bardzo często jest to związane z jego głęboko skrywanymi kompleksami. Pragnie na każdym kroku udowodnić swoja wolę i wyższość nad innymi.
Jakie są konsekwencje "arogancji władzy" ?
Bardzo często przychodzi tzw.uderzenie zwrotne, które ma na celu wywołać w człowieku uczucie pokory.
Często jest to po prostu odebranie człowiekowi władzy ale bywa i tak, że uderzenie zwrotne kieruje się w życie prywatne człowieka /partner, dzieci, choroby, kłopoty prawne/. Arogancki, zadufany w sobie człowiek, czuje jak szczeble drabiny, po której się wspiął pękają. Człowiek pokornieje.
Jakie układy planetarne powodują takie zachowania ? 
Planeta Jowisz w  ostrym układzie z Marsem / kwadratura/. 
Można powiedzieć, że zamiary człowieka nie są dostosowane do tzw. niebiańskich zasad gry lub zasady gry blokują zamiary człowieka. Człowiek oczywiście usilnie stara się złamać te zasady / ale przecież one są niebiańskie/.
Przypadek pana premiera jest dosyć klasycznym wydaniem "arogancji władzy". Można by powiedzieć : więcej pokory i szacunku dla innych ludzi, panie premierze. To dzięki ludziom, osiągnąłeś taką pozycję, panie premierze. 
Była więc akcja, powinna być reakcja. Uderzenie zwrotne przychodzi nieraz po wielu latach. Jednak w tym przypadku wydaje mi się, że ciekawe wydarzenia mogą nadejść : ok.06.01.2014, 25-30.01.2014, początek kwietnia 2014, 5-15.07.2014 /sprawy mogą przypomnieć o aferze Amber Gold, "układzie gdańskim", mogą także dotyczyć popełnionych błędów w kwestii szeroko rozumianych umów/.
Duże prawdopodobieństwo rozpadu Platformy Obywatelskiej występuje w grudniu 2014/styczeń 2015.

A panu premierowi można zadedykować powiedzenie Marka Twain'a : " Historia, choć czasem tworzona przez nieliczne czyny wielkich, częściej kształtowana jest przez liczne czyny maluczkich".

*Horoskop Donalda Tuska  /ciekawa polska strona z bazą horoskopową/
*Uważam, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo urodzin D.Tuska przed północą, czyli jeszcze 21.04

0 komentarze:

Prześlij komentarz