piątek, 6 grudnia 2013

Okiem astrologa-objawienie zodiakalnej Wagi (cz.1)


Planeta Mars kończy właśnie swoją symboliczną wędrówkę po znaku Panny /znak ziemski/. Jednocześnie kończy się pewien etap w życiu człowieka. Przez kilka ostatnich lat świat nakręcił się i zakręcił się w tematach "Panny". Jak wyglądam?.........czy mój nos jest prosty?.......może powiększyć biust?.......jakie ubranko założyć?.........czy sukieneczka musi być w paski czy w kropeczki?........jakiej marki buciki kupić?......czy w danym samochodzie jest mi "do twarzy".......co mam jeść?.......gdzie mam jeść?......czy jajko jest zdrowsze od kury?............czy za eko chlebek warto zapłacić górę pieniędzy?...... czy ten tatuaż na tyłku jest śliczny?.......... Tego typu tematy przyniosły falę idiotycznych programów i tematów do rozmów w mediach, na ogół bardzo infantylnych. Znak Panny skłania do skupiania się na szczegółach i często powoduje tzw.czepialstwo lub rozprawianie o głupotach. Oczywiście, jeśli skłonność do szczegółów zostanie wykorzystana np. w pracy /szczególnie zawody medyczne, nauczyciele, rzemiosło/, będzie to dobrze służyć wszystkim.
"Etap Panny" dotyczył także wielu bardzo poważnych kwestii : edukacja, opieka nad dziećmi i osobami starszymi, ochrona zdrowia, praca i warunki w jakich człowiek pracuje, bezrobocie, bieda w społeczeństwie, zabezpieczenia socjalne służby ratownicze. Ile z tych spraw zostało rozwiązanych pozytywnie, a ile zamiecione pod dywan, przekonamy się w okresie sierpień 2015 r.- wrzesień 2016 r. Jeśli znajdą się winni zaniedbań, mogą stracić głowę / no .......może nie dosłownie, ale mogą stracić dużo/.
Znak Panny to także siły przyrody, żywioły, to zasoby naturalne naszej planety i planeta Mars potrafi bardzo dobitnie udowodnić, że należy im się respekt i szacunek - zmień opony jak pada śnieg, nie lataj samolotem jak jest mgła, załóż czapeczkę jak świszcze wicher, nie wyskakuj z 10-tego piętra bo zadziała grawitacja, jak robisz odwierty w poszukiwaniu gazu czy ropy naftowej nie zapalaj papierosa, nie marnuj surowców energetycznych bo co za dużo to niezdrowo .............a ogólnie nie wkładaj palca między drzwi bo możesz go stracić.

Mars kończy swoją wędrówkę przez znak Panny niezmiernie żywiołowo i jednocześnie symbolicznie.
Można powiedzieć, że przycupnął na skrzydle orkanu Ksawery i przelatuje do następnego znaku, Wagi /nomen omen znak powietrzny/. Po północy z soboty na niedzielę planeta Mars znajdzie się w Wadze.

A później ................trochę już z tych spraw poznaliśmy /oglądaliśmy, słyszeliśmy, zastanawialiśmy się/ a teraz będziemy ich po prostu doświadczać. Czym jest społeczeństwo?.......jakie obowiązują umowy społeczne?......do czego jesteśmy zobowiązani wobec naszych partnerów?................czy można zmienić umowę społeczną?...............jak mocno społeczeństwo może ingerować w nasze życie?.........czym jest prawo jednostki?...........
Będziemy więc obserwować tworzenie i upadanie organizacji i struktur na poziomie lokalnym i międzynarodowym. Unia, układ, stowarzyszenie, związek, porozumienie, partia, ruch, umowa to słowa dominujące.
Konfrontacja "ja" ze strukturami społecznymi czy państwowymi a może nawet międzynarodowymi będzie na porządku dziennym. Zapowiada się dużo spraw sądowych. Możemy się chętniej poślubiać i jeszcze chętniej  rozwodzić.
Ludzkość zajmie się tworzeniem poprawek do dotychczasowych zasad, zgodnie z którymi funkcjonowało. Kumulacja tych wydarzeń przypadnie na czas pomiędzy 8.12.2013 a 8.11.2014 r.
cdn.

*W dużym skrócie pisałam już o tych wydarzeniach w postach "Okiem astrologa-co przyniosą najbliższe lata" we wrześniu 2013 r. Teraz spróbuję prognozę uszczegółowić.

0 komentarze:

Prześlij komentarz