piątek, 13 grudnia 2013

Okiem astrologa-objawienie zodiakalnej Wagi (cz.4 USA)


Ostatnie dni są wręcz przesycone symboliką znaku Wagi. Po pierwsze 10.12 - Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, po drugie odbyły się uroczystości pogrzebowe Nelsona Mandeli /bojownika o prawa czarnoskórych obywateli / a jeszcze żeby to zwieńczyć Władimir Putin ogłosił amnestię i prawdopodobnie zatrzymani aktywiści Greenpeace i członkinie Pussy Riot opuszczą miejsca odosobnienia /jak widać W.Putin to ludzki pan i wykazał się zrozumieniem prawa innych ludzi, do wyrażania swojego światopoglądu - wybitny ruch wizerunkowy, jestem pełna uznania/. I oczywiście Ukraina niezmiennie walczy o swoje prawa, tyle tylko, że chyba jeszcze nie wie jakie te prawa mają być.

A jakie prognozowane wiadomości już się pojawiły ? O nich wspomniałam w poście z 8.12 /o Wadze, cz.2/
- decyzja Sądu Najwyższego o obecności krzyża w Sejmie i zapowiedzi strony przeciwnej o skierowanie dalszych kroków to międzynarodowych trybunałów /Polska/
- informacje o degradacji polskiego wybrzeża /także "zabranie" przez Bałtyk dużej powierzchni plaż/ w wyniku przejścia orkanu Ksawery

Natomiast w Ameryce................
W horoskopie Stanów Zjednoczonych bardzo mocno zarysowany jest znak Wagi w związku z tym najbliższy czas może przynieść sporo informacji z tego kraju.
Obchodzenie 4 lipca jako święto a jednocześnie rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r. / podstawowy akt prawny USA/ pokazuje jak wielkie znaczenie ma "prawo do praw". To właśnie ze znakiem Wagi związane są poprawki do konstytucji /w ogromnych ilościach/, tak rozpowszechnione common law /prawo precedensowe/, powoływanie się na praworządność dla wszystkich /różnie z tym bywało/, duże znaczenie i popularność zawodu prawnika w USA. Kiedy zaczyna dominować znak Wagi w USA następują różnego rodzaju wydarzenia prowadzące do zmian prawnych /np.strzelaniny w miejscach publicznych mogą doprowadzić do zakazu posiadania broni ale z kolei bandyckie napaści i rabunki mogą spowodować rozpowszechnienie posiadania broni, np.zamach terrorystyczny umożliwi zgodne z prawem inwigilowanie obywateli ale już informacje o podsłuchiwaniu polityków obcych państw może skłonić do ograniczenia takiej inwigilacji/. Występują także tendencje do podejmowania działań zgodnie z zasadą :"mamy prawo do wolności naszych wartości".
Oprócz prawodawstwa, ze znakiem Wagi związana jest symbolika Stanów Zjednoczonych /przede wszystkim symbole masońskie/. Kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych 20.06.1782 r. zatwierdzał wzór Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych, bardzo charakterystycznie był zaznaczony znak Wagi /oczywiście, tradycyjnie Księżyc był także w tym znaku/. Wszystkie kultury używały symboliki, która w magiczny sposób miała ujarzmić siły stwórcze i spowodować żeby służyły danej kulturze. Wiara w symbole działa, bo przecież "wiara czyni cuda". Jednak, jak historia pokazuje, wszystko kiedyś się kończy / nawet złota rybka wkurzyła się/ i symbole zaczynają upadać.............. i jednocześnie upada wiara.
Spektrum wydarzeń w USA może być bardzo duże, jednak myślę, że będzie dotykało spraw, które omawiałam w postach z 22 i 23.09.2013 /Co przyniosą najbliższe lata-Bunt maszyn i USA/. Może jeszcze prezydent Obama pokaże swoją "trochę nową twarz".
Czas 14.12.2013 - koniec lutego 2014 r. może być niezmiernie intrygujący. Najbardziej zastanawiają mnie daty : 15-16.12.2013, 25-26.12.2013, 3-4.01.2014, 22-23.01.2014. Zobaczymy.0 komentarze:

Prześlij komentarz