niedziela, 1 grudnia 2013

Okiem astrologa - ukraińska trauma

Ukraina to kraj o wielkim potencjale. Powierzchnia - 604 tys.km.kw., 46 mln mieszkańców, żyzne ziemie, surowce mineralne /węgiel kamienny, rudy żelaza, surowce skalne/ i najważniejsze................ olbrzymie połacie kraju, które można dowolnie zagospodarować. Jakaż to pokusa dla UE. Kraje, które będą "pomagały" rozwijać te tereny mają zagwarantowany wzrost PKB, już nie mówiąc o prywatnych biznesach /wielki kraj to i poszaleć można/. Jest jeden problem - wielki sąsiad, Rosja i jej gaz ziemny.
Ukrainie do funkcjonowania potrzebny jest gaz, gospodarka bez gazu zagłodzi się. Trauma głodu na Ukrainie jest cały czas żywa. Lata 1932/33 pokazały jak poprzez decyzje administracyjne można zniszczyć wielki kraj /wprowadzenie polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej egzekucji przez organy państwowe ZSRR doprowadziło do zniszczenia dorobku i śmierci ok.3,5-7 mln mieszkańców Ukrainy/.
Horoskop Ukrainy mówi: kraj będzie się rozwijał, jeśli będzie mógł funkcjonować bez nacisków i wpływów zewnętrznych /wolność do wykorzystania wszelkich potencjałów jakie posiada ten kraj/.
Mam wrażenie, że jest to obojętne czy narzucającym reguły gry będzie Rosja czy Unia Europejska. To nie przyniesie nic dobrego. Ten kraj musi poczuć, że jest w stanie sam sobie poradzić. Świadomość, że jest się zapleczem dla dobrobytu innych państw jest dla Ukrainy hamulcem.
Naród Ukrainy ma w sobie coś z mentalności niewolnika /to jest właśnie trauma głodu, która ciągnie się przez pokolenia/. Musi to jarzmo zrzucić. Wydaje mi się, że jeszcze nie jest na to czas.
Szybkie i pochopne uzależnienie się od kogoś innego może przynieść odwrotny efekt.
Przewiduję, że najistotniejsze zmiany na Ukrainie nastąpią :
1-szy etap   lipiec 2014 r.
2-gi etap     koniec 2015 r. do lata 2016 r.
3-ci etap     koniec 2018 r. /najważniejszy/
Zmiany mogą być związane z możliwością eksploatacji złóż gazu łupkowego bądź innego strategicznego surowca. Czy to uwolni ostatecznie Ukrainę od traumy "wielkiego głodu" i uzależnienia ? Wcale nie jestem tego pewna.
Mentalność jest gorsza niż kajdany.
W 2010 r. Ukraina wydała amerykańskiej spółce paliwowej Exxon Mobil i koncernowi Shell licencje, zezwalające na rozpoczęcie poszukiwania i wydobywania gazu łupkowego na terenie swojego kraju.

*horoskopy Ukrainy :
22.01.1918, 12:00 Charków
24.08.1991, 17:30 Kijów
01.12.1991, 18:00 Kijów
wg. The book of world horoscopes,  Nicholas Campion0 komentarze:

Prześlij komentarz