sobota, 21 grudnia 2013

Słońce w Koziorożcu

Dzisiaj o godzinie 18:11 /Warszawa/ Słońce weszło w znak Koziorożca. Najkrótszy dzień w roku mamy już za sobą /przesilenie zimowe/ a jednocześnie zaczęła się astronomiczna zima.
W wielu kulturach i religiach, moment wchodzenia Słońca w znak Koziorożca był największym świętem.
Bo oto mamy nowy początek, jasność zwycięża nad ciemnością, Bóg się rodzi /budzi/ itp. Budzeniu się Boga zawsze towarzyszą jakieś znaki. Koziorożec to znaki od Boga, to rozmowa z Bogiem. Znaki mogą być różne : grom z nieba, drżenie ziemi, krople wody, szmer potoku, spadająca gwiazda, miauczenie kota, sny, oczy człowieka, słowo, gest i wiele, wiele innych /do wyboru, co do kogo przemawia/. W kulturze europejskiej takim znakiem była też gwiazda zapowiadająca przyjście na świat proroka/mesjasza, który głosząc swoje idee sam stał się boskim znakiem.
Bądźmy więc czujni i spróbujmy odczytać znaki pochodzące od Boga. Mogą być bardzo dosadne ale też niezmiernie subtelne. Żeby je zrozumieć trzeba się wykazać dużą intuicją i umiejętnościami świetnego kryptologa.
Każdy człowiek otrzymuje znaki w swój właściwy dla siebie sposób, jednak część z tych znaków jest obowiązująca dla wszystkich / wszyscy są adresatami /. Kiedy możemy spodziewać się takich  znaków dla wszystkich :
30.12.2013 - może zostaną pokazane zasady, których nie można przekraczać ?
1-2.01.2014 - może coś o tym, jak ludzie pragnąc wolności i tolerancji sami stawiają coraz wyższe mury ?
6.01.2014 - warunki aby zaistniała nowa społeczność /państwo, religia, sekta, organizacja/ ?
11-12.01.2014 - warto wyostrzyć intuicję bo może być coś ciekawego, czego przydatność poznamy na przełomie maj/czerwiec 2014 r.
Porozmawiajmy więc z Bogiem, bo w Koziorożcu jest on nader "gadatliwy". I nie chodzi tu o kult Słońca. Słońce i inne planety są tylko materialną emanacją "czegoś czego nie ma a jest". A już 21.01.2014 Słońce wchodzi w znak Wodnika.
Blowin' in the wind

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Jolu, bardzo pięknie Pani opisała ten dzień, wyjątkowo mistycznie i tajemniczo. Zacznę wsłuchiwać i rozglądać się bo może i Bóg przemówi do mnie. Wszystkiego Dobrego i proszę pielegnować i dbać o swój dar, bo ma Pani wielki. Z tego wynika, że dosyć często Bóg z Panią rozmawia (szczęściara).

Prześlij komentarz