poniedziałek, 30 grudnia 2013

Okiem astrologa-objawienie zodiakalnej Wagi (cz.7 Rosja)


"A jednak, żal"
W poście z dn.28.09.2013 r. "Okiem astrologa-co przyniosą najbliższe lata ? (cz.4 Europa i reszta świata)" pisałam :" Jeśli chodzi o Rosję, to aż strach wyciągać jakiekolwiek wnioski. Wicher historii przypomina wydarzenia z 1952 r. i 1982 r."
Może i strach, ale spróbuję dokonać analizy wydarzeń tych lat oraz lat, które astrologicznie łączą się z tymi wydarzeniami.
W 1952 r. /okres stalinizmu/ w ZSRR następuje okres tzw.czystek wśród ludności pochodzenia żydowskiego /szczególnie intelektualiści oskarżani o nacjonalizm/. Ponadto ZSRR umacnia ostatecznie strefę swoich wpływów, ustaloną na konferencji w Jałcie i w Poczdamie w 1945 r./ głównie Polska i NRD/.
W tym samym roku otwarto sztandarową inwestycję w ZSRR : kanał Wołga - Don. Należy zaznaczyć, że prace ziemne zostały wykonane siłami "wrogów narodu" czyli więźniów politycznych. Nie ma danych o zgonach przy tej budowie, ale prawdopodobnie byłyby to liczby zatrważające.
1953 r. przynosi informacje o tzw.spisku lekarzy kremlowskich. 1.03.1953 r. Józef Stalin dostaje udaru mózgu i 5.03 umiera.
ZSRR wchodzi w nowy rozdział swojej państwowości, mówi się o tzw. odwilży. Jej pierwszym objawem są nowe czystki, zostaje aresztowany i rozstrzelany Ławrientij Beria. ZSRR zmienia kurs swojej polityki, jest bardziej otwarta na zmiany.
W 1955 r. tworzy się Układ Warszawski. ZSRR i jego tzw. państwa satelity przez długie lata będą tworzyły dość zwartą strukturę. Różnie będzie się działo, jednak do 1982 r. układ będzie dość stabilny.
Rok 1982 przynosi śmierć Leonida Breżniewa i następne zmiany na arenie politycznej ZSRR a później Federacji Rosyjskiej.
Dla Rosji przychodzi czas "powtórek" z tych lat. Myślę, że kluczowym mottem jest konieczność zmiany kraju. Jeżeli Władimir Putin jest zdolny tego dokonać to pozostanie u steru władzy, jeżeli nie, to wicher historii zmiecie go w sposób bezwzględny.
Ludziom sprawującym władzę niejednokrotnie wydaje się, że mogą kształtować rzeczywistość według własnych wyobrażeń. Nic bardziej mylnego - to przeznaczenie stawia u steru władzy takiego człowieka, który ma możliwości realizacji planu ducha narodu.
Odnowią się wielkie aspiracje Rosji, ale jednocześnie chęć stania się państwem nowoczesnym. Nie będzie to łatwe bo Rosja to wielka różnorodność, w każdym aspekcie życia. Z drugiej jednak strony to olbrzymi kraj, o dużej liczbie ludności, przyzwyczajonej do ciężkiej pracy i ciężkich warunków życia. Nic nie jest im straszne. Ponadto Rosja to wielki potencjał energetyczny i surowcowy, to strefy wpływów, dotyczące bliższych i dalszych krajów. I jest coś najważniejszego: duch narodu, który może tańczyć po dziewiczych jeszcze zakątkach kraju.
Największe niebezpieczeństwo już się objawiło - islamistyczni terroryści.
Gdybym miała ostrzegać przed ewentualnym niebezpieczeństwem, to rzeczywiście miejsce Wołgograd bardzo pasuje do tego układu, jednak moje skojarzenie kierowałoby się w stronę np. katastrofy naturalnej /np. coś związanego z kanałem Wołga-Don/
Złożenie wszystkich czynników /czas, miejsce, natura zdarzenia/ jest niezmiernie trudne.

Jakie miejsca i zdarzenia brały udział w rozpatrywanym czasie ? To co się wydarzy w przyszłości, prawdopodobnie będzie miało związek z przeszłymi zdarzeniami. Oto te, które udało mi się wyłowić z informacyjnego potopu:
-śmierć Stalina /1953 r./
-śmierć Breżniewa /1982 r./
- otwarcie kanału Wołga-Don /1953 r./ !!!!
-otwarcie metra w Petersburgu /1955 r./ !!!!
-zamach na budynek ambasady rosyjskiej w Tel Awiwie /1953 r./
-otwarcie gazociągu Nord Stream /2011 r./
-rozpoczął pracę rosyjski system nawigacji satelitarnej GLONASS /1982 r./
-zwodowano rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow /1985 r./
-niebezpiecznymi punktami są hotele w Rosji /szczególnie Hilton/, które były otwierane: na jesieni 2000, 2002, 2004, 2005, 2006, 2008, 2010 i w lecie 2012 roku.
-zamachy na budynki administracji rosyjskiej w Groznym /2002 r./
-zderzenie samolotów nad Soczi /1976 r./ !!!
-II wojna czeczeńska /1999 r./
-veto Rosji, na forum ONZ, w sprawie sankcji wobec Syrii /2012 r./ !!!!
-skazanie Chodorkowskiego /2005 r./
-interwencja w Gruzji /2008 r./
-akt przyłączenia Krymu do Rosji i założenie Sewastopola /1783 r./
-Gruzja przyjmuje protektorat Rosji /1783 r./
-Rosjanin zakłada pierwszą osadę na Alasce /1784 r./
-bojkot Igrzysk Olimpijskich w Moskwie przez USA /1980 r./
-wypadek w Kosmodromie /1980 r./
-zamach na Igrzyskach w Monachium /1972 r./ !!!
-atak na szkołę w Biesłanie /2002 r./
Co łączy te wydarzenia ? Wszystkie miały miejsce w czasie mocnej ekspozycji określonych stopni znaku Wagi.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt uczestnictwa Rosji w tym "mocno wagowym czasie"- Władimir Putin. Co do jego daty urodzenia istnieje wiele kontrowersji jednak zdarzenia w jego życiu, zdają się potwierdzać oficjalną wersję 7.10.1952 Petersburg.
Prezydent Putin to człowiek o wielkim wpływie znaku Wagi. Świetny polityk, ostry gracz i mam wrażenie, że wręcz szaman /ale to akurat nie wynika ze znaku Wagi/. Niemniej w najbliższym roku nie będzie się nudził, to może być gra o wszystko /będzie grał jak wytrawny pokerzysta/. Mogą go niestety dopaść ponownie dolegliwości kręgosłupa. To może być dla niego bardzo trudny czas, pełen wyzwań.

Od 20.12.2000 r. obowiązuje nowy hymn Rosji i słuchając go raczej nie miałam wątpliwości, że Rosja jest "wielka" /szczególnie znaczące są słowa refrenu/. Ten wspaniały hymn może być bardzo potrzebny Rosji w zbliżającym się roku.
Hymn Państwowy Federacji Rosyjskiej /na końcu strony jest tekst hymnu oraz polskie tłumaczenie a także wspaniałe wykonanie przez Orkiestrę Prezydencką i Moskiewski Chór Kremla/

0 komentarze:

Prześlij komentarz