niedziela, 21 czerwca 2015

Porozmawiajmy o Plutonie, cz.2


Pluton związany jest ściśle ze wszelkimi procesami biologicznymi a także z szeroko pojętą przyrodą.
To zmiany geologiczne /powstawanie minerałów, tworzenie się skamielin i wszelkiego rodzaju złóż/, to wyodrębnianie się gatunków roślin i zwierząt, to wreszcie biologia człowieka.
To jest sfera gdzie zachodzą wszelkie procesy w organizmie.
To praca gruczołów, które regulują cały organizm, to spożywanie pokarmów, trawienie i wydalanie, to gospodarka mineralna, to wykorzystanie tlenu i innych gazów w organizmie człowieka, to także możliwości reprodukcji.
Z plutonicznego punktu widzenia jesteśmy jeszcze jednym gatunkiem żyjącym na planecie Ziemia.
Energia Plutona to także współgranie ze sobą wszystkich żyjących stworzeń i całej przyrody w ramach jednego wielkiego organizmu jakim jest układ słoneczny.
Symbolicznie Plutona można porównać do oprzyrządowania pojazdu, w którym podróżuje dusza ludzka.
Działanie Plutona zmienia się i transformuje zgodnie z potrzebami jakie pojawiają się w tej podróży.
Pluton to także nasze "zwierzęce" instynkty - reakcje na zagrożenie /walka lub ucieczka/, to zmysły /węch, wzrok, smak, dotyk/, to biologiczna intuicja /np.przeczucia nadchodzących katastrof żywiołowych/.
Pluton to symbol niezwykle materialny, to potęga przyrody - jest jak stale rozrastająca się dżungla, przez którą trudno przedrzeć się wszelkim subtelnym energiom, które należą do świata ducha.
Jest jeszcze jeden bardzo ciekawy zakres działalności Plutona - są to nasze codzienne zwyczaje, upodobania, rytuały /co i w jaki sposób jemy, w co się ubieramy, jakie kosmetyki używamy itp./, to jest także nasza codzienna, zwykła praca.
W tym zakresie działania znajdują się ludzie, którzy pomagają nam w naszym codziennym życiu, w naszych obowiązkach lub w pracy.

W horoskopie, Pluton pokazuje jak przebiega współgranie człowieka z otaczającą przyrodą i innymi istotami na biologicznym poziomie.
Swoją klasyczną formę prezentuje w znaku Panny, w 6-tym domu horoskopowym :
- jest mi zimno ....... ubieram się
- jestem głodny ........ zdobywam pożywienie i jem
- pragnę przedłużenia gatunku .......... rozmnażam się
- bolą mnie nogi ............. masuję je
- jestem brudny ............ myję się, itd
Jeśli zmieniają się warunki to dzięki energiom plutonicznym zmieniamy swoje sposoby bytowania, transformujemy się.
Jeśli zmienią się warunki życia na Ziemi /zanieczyszczenie powietrza, gleby, braki wody itd./ to dzięki Plutonowi zmieni się także nasz organizm, nasze ciało i potrzeby biologiczne.
W jaki sposób współgramy z przyrodą, jakie są tego cele i  która dziedzina życia będzie "sceną" tych zjawisk - na te pytania odpowiada położenie Plutona w znaku zodiaku oraz w domu horoskopowym a także konfiguracje z innymi planetami.

I jeszcze najważniejsza kwestia tych rozważań.
Pluton jest bliski naszemu biologicznemu istnieniu niczym koszula ciału. Prawdopodobnie z tego względu, zupełnie podświadomie, staje się energią najistotniejszą w naszym życiu.
Przy pomocy tej energii pragniemy "zasmakować" tych innych, subtelnych, związanych ze stanem ducha.
Jest to duży błąd.
Mamy do czynienia z praktykami jogi /ćwiczenie ciała/ aby osiągnąć właściwy stan umysłu i ducha.
Stosujemy diety, które mają nam przynieść szczęśliwość duszy.
Zaplatamy na nadgarstkach czerwone sznurki, na szyj zawieszamy amulety z kości zwierząt lub kamieni szlachetnych, przesuwamy między palcami paciorki różańca .......... a wszystko po to aby nasze pragnienia ziściły się a dusza osiągnęła spokój.
Jeszcze raz zaznaczę, to jest duży błąd. To tak jakbyśmy stawiali wóz przed konia.
Jesteśmy przede wszystkim istotami duchowymi, zamkniętymi w pojeździe czyli ciele, które posiada oprzyrządowanie w postaci plutonicznych energii.
To energie subtelne /Słońce, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz/ zdecydują jakie jest nasze przeznaczenie i co oznacza spełnienie. Energie ziemskie /Saturn, Uran, Neptun i Pluton/ pokażą  w jakich ziemskich warunkach będzie realizowało się to przeznaczenie.
Człowiek może żyć w biedzie, być chory i ułomny, nie mieć nikogo do pomocy a może osiągnąć szczyty geniuszu jeśli przeznaczenie tak zechce.
Równie dobrze człowiek może żyć w wyjątkowo dobrych warunkach a jedyne co go czeka to szare życie niewiele różniące się od życia naszych mniejszych braci ......... bo tak zdecydowało przeznaczenie.

Energia Plutona stworzy takie warunki bytowania aby nasze przeznaczenie mogło się zrealizować.

0 komentarze:

Prześlij komentarz