czwartek, 25 czerwca 2015

Porozmawiajmy o Plutonie, cz.5

Pluton wędrując po zodiaku nadaje znakom pewne elementy przyrodnicze. Symboliczne znaczenie znaków zodiaku staje się bliższe człowiekowi, jest bardziej zrozumiałe bo jest "biologiczne", konkretne i namacalne..
Myślę, że pod wpływem plutonicznych energii nadawano nazwy znakom zodiaku.

Położenie planety Pluton w znakach zodiaku

w Pannie /położenie wyjściowe, klasyczne/
Można o nim powiedzieć - "jak na górze tak na dole", zbiera kosmiczną energię i pokazuje ją w formie biologicznego istnienia
Zapewnia dobrą kondycję fizyczną oraz umiejętność współistnienia z przyrodą. Człowiek dobrze gospodaruje swoją energią, potrafi pomagać oraz bez większych problemów pomoc otrzymuje /szczególnie dotyczy to typowych zawodów wspomagających codzienne życie/. Często też przynosi pracę w zawodzie wspomagającym /pielęgniarka, nauczyciel, fryzjer, ogrodnik, hodowca, masażysta itp./
Jeśli Pluton ma nieharmonijne aspekty z innymi planetami następują utrudnienia i przeszkody.
w Wadze
Człowiek szuka "napędu do życia" w partnerstwie, w kontaktach z ludźmi. Osoby pomagające znajdzie wśród partnerów życiowych lub zawodowych. Ważna jest fizyczność i powierzchowność człowieka.
Pluton w tej pozycji daje ludzi "wyzwolonych" , znających swoją wartość.
Często daje zawód związany z przebywaniem wśród dużej liczby osób np. korporacje. Pluton tworzy z grup ludzi coś na kształt zespolonego organizmu.
Jeśli jest uszkodzony przynosi dużo konfliktów z partnerami i współpracownikami. Przynosi kompleksy dotyczące wyglądu lub pozycji społecznej. W bardzo wielu przypadkach przynosi rozwody /niekiedy nawet wtedy gdy nie jest uszkodzony/.
w Skorpionie
Człowiek napędu do życia szuka w pieniądzu, kapitale, przemocy lub ........ w Bogu.
Pomocą mogą mu służyć bankowcy, policja, agenci nieruchomości, nauczyciele duchowi itd.
Pozycja Plutona jest tu bardzo silna - to właśnie w Skorpionie prezentuje całą swoją moc i możliwości.
Może przynieść wprost niezniszczalny organizm /zupełnie jak "obcy"/ i olbrzymią odporność na wszelkie przeciwności losu. Bardzo często przynosi zawód bankowca, policjanta, agenta tajnych służb, kontrolera skarbowego, komornika.
W sensie społecznym zmienia postrzeganie Boga - z abstrakcjnego bóstwa tworzy obraz bliższy ludzkiemu wyobrażeniu. To prawdopodobnie pod jego wpływem powstały wizerunki bogów w starożytności, to także pod jego wpływem nowoczesna fizyka stworzyła koncepcję "boskiej cząsteczki" /bóstwo zostało przyobleczone w przyrodnicze atrybuty/.
W układzie nieharmonijnym Pluton jest tu bardzo niebezpieczny i podstępny.
Może przynieść kłopoty z kredytami, zajęcie nieruchomości, niebezpieczne kontakty ze służbami wszelkiej maści. Bardzo często przynosi trudne i niebezpieczne zabiegi chirurgiczne lub ataki przy użyciu broni.
w Strzelcu
Zasady i prawa obowiązujące we Wszechświecie zostają "uczłowieczone". Boska matryca zostaje zastąpiona prawami i zasadami fizyki. Prawa dostosowuje się do zmieniających się potrzeb biologicznych człowieka /małżeństwa homoseksualne/. W bardzo dużym stopniu dotyczy to także zmian doktrynalnych w kościołach /pisałam o tym szerzej w postach "Czas Strzelca"/.
Człowiek szuka biologicznej energii poprzez kontakt z nauką, duchowieństwem, prawem oraz przez poznawanie obcych kultur.
Pomocni mogą okazać się prawnicy, duchowni, naukowcy i wielcy myśliciele /np. indyjscy guru/.
W przypadku uszkodzonego Plutona powyższe kwestie ulegają wypaczeniu i mogą przynieść kłopoty.
w Koziorożcu
To co nazywamy intuicją, intymną rozmową z Bogiem czy zrozumieniem sensu istnienia poprzez działanie Plutona zostanie także "uczłowieczone". Energie plutoniczne przynoszą wtedy ludzi, którzy występują jako medium, jasnowidze, wieszcze, przepowiadacze przyszłości. Możemy mieć także do czynienia z wydarzeniami, które stają się symbolicznym przekazem z Wszechświata. Taki "uczłowieczony" przekaz jest łatwiejszy do zrozumienia dla ludzkości.
Mogą w tym czasie pojawiać się wręcz legendarne autorytety w dziedzinie wieszczenia /np.Nostradamus/.
Człowiek pozyskuje dużo biologicznej energii poprzez kontakt z "głosem Boga".
Pomoc mogą mu przynieść jasnowidze, astrolodzy, numerolodzy, itp. Jest możliwość, że człowiek wejdzie w kontakt z tzw. autorytetem dzięki, któremu codzienne życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.
Może to także być czas, kiedy cały świat przyrody zacznie się lepiej komunikować między sobą /współodczuwanie jak w filmie "Avatar"/.
W przypadku uszkodzonego Plutona ........... oczywiście, błędy i wypaczenia.
Astrolog będzie bredził a jasnowidz uzależni od palenia "zioła". A głos Boga zostanie zastąpiony przez głos
z ............. tv.
w Wodniku
Tutaj Pluton może zmieniać wyobrażenia o tzw.idealnym świecie.
Legendarny raj jest tu modyfikowany i tworzony wedle oczekiwań współczesnego człowieka i jego biologicznych potrzeb. To już nie będzie starotestamentowy raj ale idealnie działający industrialny kombinat.
Prawdopodobnie najbliższe wejście Plutona w znak Wodnika da pełen obraz czegoś, co nazywamy "Nowy Porządek Świata".
Aby poczuć biologiczne zaspokojenie, człowiek będzie oczekiwał przyjemności, spokoju i wszelkiego dostatku. Pomagać mogą przyjaciele.
Pluton uszkodzony przyniesie oczywiście negatywny obraz sytuacji - przyjaciele zawiodą a życie będzie rozczarowujące i niespokojne.

0 komentarze:

Prześlij komentarz