wtorek, 23 czerwca 2015

Porozmawiajmy o Plutonie, cz.4


Pluton - kwintesencja biologicznych sił organizmów.
Element, który z jednej strony zbiera, skupia i koncentruje siły życiowe z drugiej strony potrafi zdominować swymi materialnymi potencjałami.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że każdy z nas posiada planetę Pluton w swoim horoskopie a więc każdy z nas nosi w sobie tą niebywałą siłę walki o przetrwanie, o życie.
Jaka to jest siła, do czego wykorzystujemy tę siłę, czy coś lub ktoś przeszkadza temu skupianiu, czy jesteśmy jak wampiry i aby poczuć się lepiej /w sensie fizycznym/ wysysamy nasze "ofiary' do ostatniej kropli krwi, czy może umiemy zachować umiar i równowaga brać-dawać zostaje zachowana - na te wszystkie pytania odpowiada położenie Plutona w znaku i domu horoskopowym oraz jego konfiguracje pomiędzy innymi planetami.
Trudno opisać wszystkie te powiązania. Jedynie skupienie się na horoskopie pozwala zobaczyć sieć /niekiedy bardzo subtelnych/ powiązań.
Nie należy więc zbyt pochopnie wyciągać wniosków z plutonicznych energii i obwiniać się o totalny wampiryzm albo co gorzej obwiniać innych.

Jeśli układy Plutona z innymi planetami są harmonijne /sekstyl, trygon/ to należy przypuszczać, że zachowana jest równowaga pomiędzy przepływami biologicznych potencjałów. Dawanie /nasza codzienna praca i dbałość o nasze cielesne potrzeby a często i potrzeby innych ludzi/ i branie /pomoc ze strony innych istot i to wszystko co oferuje nam Kosmos a szczególnie planeta Ziemia/ przebiega bez zakłóceń.
Jest to jednak sytuacja wyjątkowa i w praktyce raczej rzadko spotykana.
Jeżeli Pluton tworzy aspekty nieharmonijne /czyli jest planetą dochodzącą do ścisłego aspektu/ ze Słońcem, Merkurym, Wenus, Jowiszem to prawdopodobnie mamy tendencje do złego zagospodarowywania energii kosmicznych. Energie subtelne są wykorzystywane zbyt intensywnie na potrzeby biologicznego bytowania.
Sacrum zdominowane jest przez profanum.
Jeśli Pluton tworzy układy nieharmonijne z Księżycem, Saturnem, Uranem i Neptunem to prawdopodobnie wykorzystywane są potencjały innych ludzi, wydarzenia z którymi mamy do czynienia lub potencjały planety Ziemia /np.osoby, które mają niekorzystny aspekt Plutona z Saturnem nie rozumieją czym jest dbałość o naszą planetę/.
Natomiast jeśli Słońce, Merkury, Wenus bądź Jowisz robią nieharmonijny aspekt /te planety są dochodzące do ścisłego aspektu/ do Plutona to prawdopodobnie energie subtelne obniżają możliwości naszego organizmu - no cóż, może to niesprawiedliwe, ale Kosmos nie rządzi się naszą ludzką sprawiedliwością.
Można powiedzieć, że Kosmos nie jest przychylny naszemu biologicznemu bytowaniu. Zresztą Kosmos też prawdopodobnie ma swoje potrzeby.
Jeśli nieharmonijne aspekty tworzy Księżyc, Saturn, Uran i Neptun to nasze potencjały biologiczne będą obniżane w wyniku kontaktów międzyludzkich, rodzinnych, poprzez pracę zawodową, przez zły stan planety Ziemia.
Bardzo ciekawym przypadkiem jest koniunkcja Plutona z inną planetą. W takim przypadku plutoniczne potrzeby niejako ukrywają się za inną planetą. Szczególnie dotyczy to koniunkcji ze Słońcem, Merkurego, Wenus i Jowisza. Człowiek pod pozorami energii subtelnych tworzy swój biologiczny byt.
Sacrum jest całkowicie niszczone przez profanum. Jest to bardzo niekorzystny aspekt.
Z tego aspektu wypływają sytuacje, kiedy to człowiek pod "płaszczykiem duchowości" próbuje załatwić swoje przyziemne sprawy. Pluton jest tu niczym wąż w rajskim ogrodzie - obiecuje wieczność i szczęśliwość a daje rozpadającą się materię. Michael Jackson miał koniunkcję Plutona i Słońca w znaku Panny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz