poniedziałek, 22 czerwca 2015

Porozmawiajmy o Plutonie, cz.3


Jak już wcześniej pisałam, planeta Pluton ma mocny związek ze znakiem Panny.
To znak Panny i planeta Pluton odpowiadają za życie organiczne i szeroko pojęte współistnienie na naszej planecie.
Jak będzie wpływało położenie znaku Panny w poszczególnych domach horoskopowych ?
Znak Panny w :
1-szym domu
Człowiek jest świadomy swojej cielesności, dba o nią. Postrzega siebie jako osobę gotową pomagać.
Często pojawia się problem aby uzyskać pomoc od innych ponieważ to dany człowiek typowany jest jako pomagający. Na ogół ludzie ci są postrzegani jako dobrzy pracownicy, poświęcają dużo energii aby wykonać powierzone im zadanie. Często inni widzą w nim nauczyciela.
2-gim domu
Człowiek bardzo ceni sobie swoją cielesność i pracę jaką wykonuje. Potrafi osiągać zyski dzięki zatrudnianym pracownikom. Często zarabia na rzeczach, które wykorzystuje się w codziennym życiu /kosmetyki, ubrania, pożywienie itp./ lub na hodowli zwierząt.
3-cim domu
Człowiek "reklamuje się" poprzez swoją pracę, kondycję fizyczną lub sposób ubierania /w tym przypadku często występuje robienie czegoś na pokaz/. Lubi rozmawiać o swojej pracy i współpracownikach.
Pomocy będzie szukał wśród znajomych sąsiadów, szkolnych kolegów oraz wśród braci i sióstr.
4-tym domu
Człowiek z tendencją do "zamykania się" jak w kokonie. Często pracuje w domu lub lubi wykonywać prace na rzecz domu, w którym mieszka. Oczekuje wsparcia i pomocy ze strony domowników /szczególnie ojca/.
5-tym domu
Zwykłe obowiązki towarzyszące naszemu życiu są dla człowieka przyjemnością. Może z pasją gotować, z pasją ubierać się, uprawiać ogródek itp. Lubi swoje ciało, daje mu ono dużo przyjemności. Może pracować i pokazywać swoją pasję uczestnicząc w tv lub pisząc książki-poradniki. Prawdopodobnie będzie lubił domowe zwierzątka a pracowników wciągał w swoje pasje.
6-ty dom /klasyczne położenie znaku Panny/
Człowiek bardzo trzeźwo patrzy na swoje zwykłe obowiązki /umie dobrze wykorzystać na nie czas/.
Do spraw ciała podchodzi z należytą uwagą ale bez zbytniej przesady. Podobnie w sposób zrównoważony przebiegają kontakty z współpracownikami lub podwładnymi.
7-mym domu
To partner powinien być osobą, która będzie pomagała i dbała o człowieka. Bardzo często partner wykonuje zawód tzw. wspomagający innych /nauczyciel, policjant, strażak, pielęgniarka, fryzjer, kosmetyczka, rehabilitant, itp./
Może także występować sytuacja, że człowiek jedynie chce się wykreować jako ktoś wiecznie gotowy pomagać. Często są to ludzie wyróżniający się z tłumu poprzez atrybuty swojego ciała  /może dotyczyć to także partnerów/.
8-mym domu
Ciało jest kapitałem więc człowiek dba o nie w sposób szczególny. Ciało i codzienne obowiązki mogą przynieść duże zyski /celebryci /. Pracownicy są kapitałem - praca headhuntera.
Współpracownicy mogą wnieść kapitał np. do spółki.
Człowiek ma wewnętrzne przekonanie, że tzw. siła wyższa może mu pomóc.
9-tym domu
Dbałość o ciało i codzienne obowiązki są dla człowieka bardzo ważne, traktuje je w sposób zasadniczy, stają się wręcz rytuałami. Może pracować z ludźmi pochodzącymi z różnych rejonów świata
Może z dużym upodobaniem wykorzystywać potrawy, substancje różnego typu pochodzące z innych rejonów świata / akurat na czasie ! olej z konopi /.
10-tym domu
Ludzie robiący karierę poprzez swoją pracę polegającą na służeniu innym /np. kucharze, restauratorzy, hotelarze, modelki, fryzjerzy, instruktorzy fitness, itp, którzy występują w tv, są znani i popularni/.
Dla człowieka osoba pomagająca może być jednocześnie autorytetem.
To położenie może oznaczać, że podstawowa praca jest jednocześnie niezwykle prestiżowa np.administracja publiczna.
Człowiek może szukać pomocy ze strony matki lub teścia.
11-tym domu
Człowiek szuka pomocy w gronie przyjaciół.
Ma tendencje do ciągłego doskonalenia swojego ciała oraz doskonalenia wyników swojej codziennej pracy /niekiedy może pojawiać się nadmierna tendencja do perfekcjonizmu/.
12-tym domu
Człowiek nie lubi pomagać ale także nie lubi żeby jemu pomagano.
Jest przewrażliwiony na punkcie swojej intymności tzw.niedotykalski . Może mieć tendencję do stosowania praktyk ochronnych /amulety ochronne, medytacje ochronne itp./.
Człowiek nie lubi także by ktokolwiek ingerował w jego pracę.

To zaledwie krótki zarys problemu "położenia znaku Panny w domu horoskopowym". Pewne kwestie mogą się potęgować lub zanikać kiedy w znaku Panny występują jakieś planety.
Bardzo ważne będzie także położenie "Plutona w znaku" ......... ale o tym, niebawem.


0 komentarze:

Prześlij komentarz