środa, 20 stycznia 2016

Niebo nad naszymi głowami w 2016 r., cz.6


Mars - planeta będzie "głównym rozgrywającym" w 2016 r. Szczególnie istotna jest retrogradacja tej planety /pozorny ruch wsteczny/, która podkreśli część zodiaku pomiędzy 24 stp. Skorpiona a 9 stp. Strzelca. Szczególnie intensywne oddziaływanie występuje w okresie 19.02 - 22.08. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na 2-gą połowę listopada kiedy to Słońce zaakcentuje wymienione stopnie zodiaku.
Dosyć istotnymi punktami są także:
- 10 stp. Strzelca /Mars, który wejdzie w ruch prosty spotka się z Saturnem/ - 23-24.08
- 11 stp. Strzelca /Mars wejdzie w kwadraturę z Neptunem w znaku Ryb/ - 25-26.08
- 24 stp. Strzelca /Mars utworzy trygon z Uranem w Baranie/ - 17.09
- 6 stp. Koziorożca /Mars utworzy kwadraturę z Jowiszem w znaku Wagi - 5-6.10
- 16 stp. Koziorożca /Mars spotka się z Plutonem/ - 20.10
- 22 stp. Koziorożca /Mars utworzy kwadraturę z Uranem w Baranie/ - 29.10
- 18 stp. Wodnika /Mars w trygonie z Jowiszem w Wadze/ - 1-2.12
- 10 stp. Ryb /Mars spotka się z Neptunem w znaku Ryb/ - 31.12.2016-1.01.2017
Mars w znaku Skorpiona i Strzelca ma bardzo mocną pozycję. Wnosi dużo aspektów wolności i braku pokory w dziedzinie finansów, kapitału, walki o pozycję, działań wojennych, seksualności, działań prawnych, w wprowadzaniu zasad i reguł. O wolności już się nie tylko mówi ale także walczy się o nią. A do walki o wolność, rację i przekonania, posłużą konkretne instrumenty z pogranicza władzy, prawa, moralności i wiary.
 Mogę tutaj przypomnieć mój post z 2.10.2014 r. "Czas Strzelca-kto będzie miał rację ?"
Racja mojsza

Retrogradujący Mars przypomni nam lata: 1478-80, 1544-46, 1603-5, 1750-52, 1804-6, 1809-11,
1897-9, 1971-3, 1983-5, 1994-6. Najmocniejsze nawiązania będą odnosiły się do lat 1983-5.
Przemieszczający się Mars bardzo mocno zaakcentuje sprawy, z którymi mieliśmy już do czynienia ale pozostały nierozwiązane, zawieszone lub "zamiecione pod dywan". Mars będzie uporczywie dążył do tego aby odżyły te kwestie i ponownie wypełniły nasze życie.
Co może zaistnieć na gruncie tych przeszłych wydarzeń ?
- Na dobry początek mogą objawić się "polowania na czarownice" i walki z szatanem /impulsy mogą odnosić się wprost do czarcich istot i wypływać ze środowisk kościelnych, może być to tylko przenośnia i odwoływać się do walki i niszczenia "inności"/. Można także spodziewać się konfrontacji religijnej chrześcijaństwo-islam oraz konfrontacji między różnymi odłamami religii muzułmańskich.
Tu także pojawia się prawdopodobieństwo zwołania soboru przez Kościół Katolicki.
- Mogą pojawić się zmiany na szczytach niemieckiej władzy /możliwość pojawienia się mocnej osobowości ale jednocześnie niebezpiecznej dla przyszłości Europy/.
Ponadto zaznacza się bardzo duży zamęt w Niemczech, który historia nazwie "wojną religijną".
- Problemy polityczne w Wlk.Brytanii i Irlandii
- Ponownie zaznacza się obraz "Narodziny Wenus" Botticellego.
- Rosja może wejść w ostrą konfrontację z jakimiś państwami muzułmańskimi /być może Turcja/. Sytuacja może rozwijać się niekorzystnie dla Rosji ...... ale tylko do pewnego momentu.
Jest duże prawdopodobieństwo, że Rosja zastosuje jakieś sankcje w stosunku do Ukrainy /np. embargo, instrumenty finansowe/. Pojawia się także rosyjska interwencja w stosunku do krajów-dawnych, azjatyckich republik radzieckich np. Gruzja czy Abchazja. Należy brać pod uwagę zdecydowaną interwencję zbrojną, która jest już przygotowywana od ok. jesieni 2014 r.
- We Francji zmiany prawne i tworzenie nowej polityki /nowe sojusze, nowe układy/ ..... i także interwencja zbrojna.
- Bardzo mocno zaznacza się wojna USA ze światem muzułmańskim. Na terenie Stanów Zjednoczonych występuje duże prawdopodobieństwo bardzo poważnych zamachów terrorystycznych /nie tylko o podłożu islamistycznym ale także nacjonalistycznym/. Możliwa jest także duża klęska żywiołowa.
- Zamieszki w Serbii i krajach ościennych. Sytuacja niebezpieczna, która może wymknąć się spod kontroli lub nawet konieczność interwencji sił zewnętrznych.
- Niebezpieczne wydarzenia w Sydney lub stan zagrożenia.
- ...... i znowu zaznacza się popularność naszego narodowego wieszcza A. Mickiewicza.
Jest to także czas aby ze swojej stylowej trumny wyszedł sam hrabia Drakula - czyżby jakiś nowy film ?
Twórczość Krzysztofa Kieślowskiego i Wisławy Szymborskiej może nabrać nowego znaczenia.
- Układ z Schengen  prawdopodobnie zmieni swoją formułę lub zostanie zawieszony.
- Występuje duże niebezpieczeństwo w kurortach  na Bliskim Wschodzie. Niebezpieczeństwo zamachów na imprezach sportowych. Wciąż istnieje niebezpieczeństwo tragicznych wydarzeń w Monachium /układ planet mocno nawiązuje do wydarzeń na olimpiadzie w Monachium w 1972 r./
- W Rosji mogą pojawić się nowe organizmy polityczne - całkiem mocne i sprawne. Zaznaczone są także bardzo daleko idące zmiany w tym państwie.
- Grecja może mieć problemy z wyspą Kreta.
- !!! Dla miłośników kapitału - coś może się dziać na rynku złota. Giełdy od początku roku wykazują rozchwianie i tak będzie się działo przez blisko cały rok.
- Nowe osiągnięcie medycyny - nowości w leczeniu bólu, może pojawi się lek na wszystko albo wręcz przeciwnie /np. aspiryna zostanie skrytykowana/. Możemy także usłyszeć "za" i "przeciw" na temat preparatów typu Viagra. Mogą pojawić się także nowatorskie metody chirurgicznych zabiegów na sercu.
- W Polsce bardzo mocno zaznaczone są wydarzenia w zakresie bankowości /jakieś skandale, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ingerencja przy użyciu instrumentów finansowych, kłopoty na polskiej giełdzie/- koniec lutego, początek czerwca, koniec lipca.
Zmiany prawne mogą dotyczyć także portali internetowych, gazet - sprawy mediów i telekomunikacji są tematem bardzo wrażliwym, ciekawa data to 20.10.2016
- W Polsce powstanie organizacja/instytucja mająca na celu odrodzenie wartości narodowych. Zostanie podjęta praca popularyzująca polską kulturę, przyrodę, architekturę, symbolikę, itp. Prawdopodobnie powstanie zupełnie nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.
- Problemy Polski w Parlamencie Europejskim - ciąg dalszy.
- Zmiany dotyczące m.st. Warszawy.
- Być może pojawi się nowy polski terrorysta lub powróci sprawa Brunona K. /skazanego za próbę dokonania zamachu/.
- W Polsce powstaną nowe jednostki wojskowe. Mogą nastąpić także zmiany prawne dotyczące Wojska Polskiego.
- Możemy dowiedzieć się o porozumieniach w ramach USA a Polska, Węgry, Czechy, Słowacja.
- Niestety należy brać pod uwagę problem : czy Ukraina jest dysponentem  sowieckiej broni jądrowej ? - zgodnie z międzynarodowymi porozumieniami nie powinna istnieć ale .... kto to wie? Zdecydowanie będzie lepiej jeśli nie dowiemy się o tym w tzw. niesprzyjających okolicznościach.
- Mogą wystąpić nagłe wydarzenia w Los Angeles, w RPA, w Rwandzie, Kolumbii, Haiti, w Meksyku, Tunezji. Sytuacja w Iranie wydaje mi się nadal politycznie niejednoznaczna, należy brać także pod uwagę żywioły.
- Włosi nadal będą mieli problemy z imigrantami.
- Także z tranzytem tej planety możemy mieć do czynienia z bardzo agresywną polityką niemiecką w stosunku do Polski i ponownie zaznacza się sojusz z Węgrami w celu przeciwstawienia się tej polityce.
- Prawdopodobnie powstanie nowa organizacja państw arabskich/muzułmańskich.
- Wystąpienie kłopotów w elektronicznych systemach bankowych.
- USA zaprezentują nową doktrynę.
- W Polsce mogą pojawić się procesy dotyczące ..... ??? ....... np. nadużyć w dysponowaniu funduszami europejskimi.
Decyzje rządu, nowe ustawy /związane z pieniędzmi/ mogą spowodować bardzo poważne kłopoty z finansami w Polsce - społeczeństwo poczuje się oszukane.
- Pojawianie się zbrojnych, nacjonalistycznych grup w Europie.
- Także w przypadku tego tranzytu w Polsce pojawia się możliwość zmiany rządu.
- Można z całą pewnością powiedzieć, że wszystkie wydarzenia, z którymi mieliśmy do czynienia od września 2014 r. powrócą i będą ...... mielone, mielone, mielone ..... aż pył po nich zostanie.

Weszliśmy w bardzo trudny rok. Wydarzenia mogą sprawiać wrażenie, że są tymczasowe, nietrwałe i za chwilę nawet wspomnienie po nich zniknie. Bardzo duży dynamizm wydarzeń. Niekiedy żarty, pomyłki i niedomówienia mogą przynieść dramatyczne konsekwencje. Natura Marsa w Skorpionie i Strzelcu nie ma poczucia humoru i lepiej nie sprawdzać czy "dobry żart jest tymfa wart ?".
W czasie podobnej retrogradacji Marsa, w 1984 r. prezydent R. Regan w czasie próby mikrofonu wygłosił kontrowersyjny tekst. W dzisiejszym świecie, w którym informacje przenoszą się z prędkością błyskawicy, taki żart mógłby zakończyć się totalną katastrofą.
Bombowy żart

0 komentarze:

Prześlij komentarz