poniedziałek, 25 stycznia 2016

Wodnik*


20 stycznia Słońce weszło w znak Wodnika a człowiek zatapia się w pragnieniach i marzeniach.
"Chcę" - to słowo klucz dla tego znaku.
Znak Wodnika jest niczym biblijny raj, w którym panuje idealny porządek. To jak planeta Pandora, z filmu "Avatar", na której wszystko i wszyscy współżyją w idealnej harmonii. Być może wszyscy nosimy w podświadomości te ideały i pragniemy poczuć się cząstką tego raju ...... pragniemy znaleźć się w "boskim domu". Ma być pięknie, ma być dobrze i ma być szczęśliwie - każdy ma trochę inne marzenia bo i wyobrażenie szczęścia i harmonii jest różne u każdego z nas.
Marzenia nie ranią i nie krzywdzą, marzenia nie strzelają i nie mordują, marzenia nie wykluczają i nie zamykają w więzieniu ale ......  co się stanie, kiedy nasze marzenia zaczynają się materializować.
Marzenie i pragnienie sprawiedliwości społecznej tworzy sądy i więzienia, marzenie o wygodnym życiu w jakimś miejscu na ziemi sprowadza wojny, marzenie o szczęśliwym świecie jednej wspaniałej religii prowadzi do religijnych kaźni, a marzenie o bezpieczeństwie i ochronie przed atakami terrorystycznymi zamyka nas w świecie podsłuchów i inwigilacji.
Wodnik jest niczym energetyczny płaszcz Ziemi - to tu powstał plan naszej planety /legendarny Eden/. Jednak kiedy już nastąpi materializacja tego planu, wyśniony Eden zamieni się na całkiem prozaiczne życie na Ziemi. I wtedy Wodnik powie : "Oczywiście, wyszło jak zawsze czyli do d...py /i oczywiście cały świat jest temu winny/".
Marzenie nie przystaje do rzeczywistości - to największy problem Wodnika. To powoduje frustracje i rozgoryczenia. Ale jak można być zadowolonym, kiedy wszystko jest takie ...... ułomne i niedoskonałe /a najbardziej my sami/. Woda jest zbyt mokra, Słońce zbyt gorące. Jedynie marzenia są piękne.
Wtedy nic nie pozostaje jak ..... zmienić rzeczywistość. Wodnik nie raz usłyszy słowa : "Nie podoba się, to sobie zmień". I zmienia, zmienia, zmienia .......

Jest to znak bardzo mocno zaznaczony u ludzi, którzy dokonali wielkich odkryć naukowych /szczególnie nauki ścisłe/. Zrealizowali swoje pragnienia ale życie w sposób bezwzględny pokazało z czym należy się później zmierzyć - M. Skłodowska -Curie /Jowisz/, A. Einstein /Jowisz/, R. Oppenheimer /Saturn/.
Robert Oppenheimer po skonstruowaniu bomby atomowej powiedział : "Optymiści sądzą, że jest to najlepszy ze wszystkich możliwych światów. Pesymiści obawiają się, że to może być prawda".
Wodnik zaznaczony jest także u znanych w historii polityków, generałów, przywódców państw /Ludwik IV, Karol VI, R.Nixon, Fryderyk II, W.Lenin, J.F.K, Katarzyna Medycejska, M.Gorbaczow, B.Jelcyn, Robespierre, K.Doenitz, Kutuzow/, którzy przyczynili się do zmian politycznych /niekiedy w sposób bezwzględny/.

W horoskopie znak Wodnika symbolizuje nasze marzenia, pragnienia i chciejstwa. Pokazuje naszych przyjaciół i gotowość do zawierania przyjaźni.
Znak ten często koresponduje z organizacjami o zasięgu ogólnoświatowym, tymi tajemnymi /masoneria, templariusze, NWO, "inne cywilizacje"/ a także tymi urzędowymi /np. ONZ, UNESCO, FAO/.
Jest to znak tajemnych rytuałów, boskiej geometrii i katedr.

W sensie energetycznym Wodnik może być utożsamiany z czakrą serca. Czakra ta odpowiada za zdolność do wybaczania i "dopuszczenie Boga". Pod jej wpływem możemy zrozumieć, że nasze osobiste wyzwania są częścią boskiego planu. Tu nie ma miejsca na niezadowolenie i cierpienie. Potrzebne jest uniezależnienie się od przeszłych, traumatycznych wydarzeń. Jesteśmy przecież w "raju"- domu Boga i warto zapomnieć także o grzechu pierworodnym i jego konsekwencjach dla ludzkości.
Znak Wodnika łączy się z widzialną falą świetlną o długości ok. 510-580 nm. Fala ta daje światło w kolorze zielonym /zaczyna się od cyjanu poprzez turkus i głęboką zieleń a następnie jasne odcienie zieleni a kończy na kolorze oliwkowym/.

Wodniku ! weź w rączkę zielony kamień /turkus, szmaragd, malachit, nefryt, jadeit, oliwin, chryzopraz/ i dopuść do swojej świadomości, że realny świat materii nigdy nie będzie wyglądał tak, jak twój świat pragnień. To nie jest twoja wina, to nie jest innych wina, to nie jest wina tego świata, to w ogóle nie jest wina. Tak ma być. Remedium

0 komentarze:

Prześlij komentarz