wtorek, 26 stycznia 2016

Wodnik**


Wodnik to znak z trygonu powietrza /Wodnik-Bliźnięta-Waga/.
Jest więc znakiem społecznych oddziaływań. Ruchliwy, mentalnie aktywny /niekiedy wręcz nadaktywny/.
Przez jego umysł przelatują niezliczone ilości informacji, które porządkuje, klasyfikuje i ocenia.
Z tego względu często jest zaznaczony u osób zajmujących się dziennikarstwem, informatyką, telekomunikacją lub ..... strategicznymi grami.
Lubi pomagać i działać ..... bo przecież wkoło jest tyle niedoskonałości, które trzeba poprawić.
Jako, że jest skory do zmian, można go wykorzystać do jakiejś "roboty". Ale, uwaga!, może później robić z siebie męczennika i wypominać to przez całe życie. Ma kłopoty z wybaczaniem, "puszczeniem w niepamięć", zrozumieniem niedoskonałości /tak swojej, jak i cudzej/.
Jest bardzo sprawnym inicjatorem różnego typu działań. Ale tu także uwaga !
Jeśli "wodnik" zainicjuje zbieranie makulatury, to nie liczcie, że pomoże wam w tym przedsięwzięciu.
Kiedy już się zorganizujecie i ruszycie "w teren", on ma inny pomysł ...... on teraz chce pomagać głodnym dzieciom.
Za inicjatywami i pomysłami "wodnika" trudno nadążyć. Bardzo często należy je po prostu przeczekać. Kilka minut, kilka godzin, kilka dni ..... i staną się nieważne i nieaktualne.
Spełnianie marzeń i pragnień "wodnika" jest mocno kontrowersyjne ponieważ, w momencie realizacji stają się one dla niego ...... jakieś, takie ... ułomne. Wyśniony dom jest za duży lub za mały i jeszcze wymaga poświęcania czasu, wymarzony samochód jest tylko samochodem i jeszcze niekiedy psuje się, a piękne czerwone buciki / tak pięknie wyglądały na nogach znanej aktorki/ są niewygodne i niszczą kręgosłup.
Wodnik zdecydowanie powinien spełniać marzenia i pragnienia innych. Ceniony będzie jako przyjaciel /może niekiedy szalony, ale cóż tam/.Może występować jako "impuls" i "inspiracja" dla innych.

Jak działają planety w znaku Wodnika ?
- Słońce: potrzebne jest zrozumienie, że świat materii jest zaledwie "wspomnieniem" naszych pragnień i marzeń. Konieczność zrozumienia niedoskonałości materialnego świata i zaakceptowanie faktu, że jest się zaledwie elementem "kosmicznej gry".
- Księżyc: ludzie, którzy nas otaczają a szczególnie nasz partner będzie naszym przyjacielem i inspiracją.
W przypadku nieharmonijnych układów możemy być pouczani i strofowani lub to my będziemy tymi pouczającymi. Znak wodnika w 7-mym domu horoskopowym pokazuje, że nasz życiowy partner będzie naszym przyjacielem lub będzie idealizowany.
Księżyc w tym znaku wnosi dużo kontaktów towarzyskich i popularności - posiada go w swoich horoskopach bardzo wielu polityków /A.Merkel, R.Sikorski, D.Tusk a także papież Franciszek/
- Merkury: daje analityczny i ścisły umysł. Często występuje u naukowców, strategów oraz tych, którzy myślą "jak komputer". Występuje w horoskopie S. Jobsa. Przyjaciele to raczej ludzie oschli, metodyczni ale inteligentni.
- Wenus: daje możliwość poznania czym jest idealna równowaga i harmonia. Często przynosi wielką sławę - człowiek odnajduje swój "raj" a autorytety i mistrzowie stają się jego przyjaciółmi.
Występuje w horoskopie Isaaca Newtona, papieża Franciszka, Nostradamusa.
- Mars: duża aktywność w poszukiwaniu przyjaciół. Często /w układach nieharmonijnych/ narzucanie się ze swoją przyjaźnią. Wizja lepszego świata jest w umiejętny sposób przekazywana . Przyjaciele są ludźmi niepokornymi i wolnościowymi. Występuje w horoskopie H. Hefnera /twórca Playboy'a/, M. Kopernika, J.Assange'a.
- Jowisz: pod jego wpływem człowiek dąży do doskonałości, chce być przydatny, pomocny. Często /jeśli układ nieharmonijny/ przypisuje sobie więcej zasług niż pokazuje to rzeczywistość. Najlepszym przyjacielem jest sam dla siebie. Jowisz w tej pozycji ogranicza aktywność towarzyską a wspomaga skupienie.
Występuje w horoskopie J.Stalina, J.Kaczyńskiego, A.Einsteina.
- Saturn: jeśli poszukujesz idealnego świata to go stwórz. Saturn w tej pozycji osiąga swoje optimum. Działania mogą być zdecydowane - idealnie pasuje tu powiedzenie "Cel uświęca środki" - w nieharmonijnym układzie może pojawić się tyranizowanie. Przyjaciele to ludzie skuteczni, zdecydowani albo .... tyrani.
Saturn pojawia się w horoskopach wybitnych polityków, królów i despotów /jest w horoskopie Churchilla/.
- Uran i Neptun: jedno z najciekawszych położeń tych planet. Planety zmieniają nasze patrzenie na świat ideałów. Po ich przejściu przez znak zaczynamy marzyć i pragnąć innych nowych rzeczy. Zmienia się nasz system wartości. Pozwalamy aby nasze najbliższe otoczenie wpływało na nasze potrzeby a także my sami chcemy oddziaływać na innych. Wymieniamy się opiniami, analizujemy, nie chcemy być gorsi, chcemy się pokazać całemu światu - postrzeganie i informacja wpływają na nasze pragnienia.
Planeta Uran tworzy zaledwie podstawy do tych zmian - naszymi przyjaciółmi są ci, którzy dają "łapkę w górę".
Najistotniejsze zmiany tworzy Neptun. To jego działanie spowodowało powstanie wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. To on wywarł tak ogromny wpływ na nasze pragnienia, marzenia czy po prostu chciejstwa.
Naszymi przyjaciółmi stali się nieznani ludzie /a także firmy, organizacje, itp./, którzy poprzez internet wpływają na nasze potrzeby.
Uran przemieszczał się przez znak Wodnika w latach 1996-2003, natomiast Neptun przemieszczał się w latach 1998-2012.
Poprzedni tranzyt Neptuna przez ten znak występował w drugiej połowie XIX wieku i dokładnie pod jego wpływem Karol Marks wygłosił tezę, że "byt kształtuje świadomość" - jak widać nic się nie zmieniło.
- Pluton: najbliższy tranzyt rozpocznie się w 2023 r. i będzie trwał przez 20 lat. Zatopimy się w odmętach pragnień a wszystkie nasze fizyczne możliwości będą służyły jednemu celowi: Ma być idealnie.
Naszym przyjacielem będzie każdy, który "zrobi nam dobrze".
Witamy w Nowym Porządku Świata. Nieformalne, tajemne i sekciarskie organizacje będą miały pełne ręce roboty. Ogólnoświatowe mafie staną się naszymi przyjaciółmi a jeśli byłoby inaczej to .... Wielki Brat będzie czuwał.
Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości zaznaczę, że ostatni raz planeta Pluton tranzytowała przez znak Wodnika w latach 1773-1797, czyli dokładnie w tym czasie, kiedy kształtowała się państwowość Stanów Zjednoczonych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz